Turniej rozegrany, laureaci wyłonieni! - Kram Junior Open
  • Home

Siódma edycja Kram Junior Open za nami! Trzy dni rywalizacji na polu golfowym Gradi Golf Club wyłoniły najlepszych z najlepszych z kilku kategoriach turniejowych, w tym w klasyfikacji generalnej – stroke play brutto – w której najlepsi okazali się Marysia Moczarska wśród dziewcząt i Mateusz Zygadło wśród chłopców. Najbardziej pozytywnemu turniejowi w Polsce, oprócz rywalizacji sportowej, towarzyszyło mnóstwo atrakcji dodatkowych.

Letnie wibracje, atmosfera dobrej zabawy, nietuzinkowe atrakcje skrojone specjalnie dla młodych golfistów to, oprócz wysokiego poziomu sportowego, wyróżniki rozgrywanego już od 7 lat turnieju Kram Junior Open. W tym roku zawody po raz pierwszy odbyły się na polu Gradi Golf Club w gościnnych progach Pałacu Brzeźno.

Sportowe rozstrzygnięcia

Turniej zgromadził dzieci i młodzież do 21. roku życia, którzy rywalizowali w klasyfikacjach stroke play netto oraz stroke play brutto w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji generalnej stroke play brutto. To właśnie laureaci tej najważniejszej klasyfikacji – Marysia Moczarska (217 uderzeń, +4) oraz Mateusz Zygadło (221 uderzeń, +8) – odebrali z rąk gospodarza i sponsora turnieju, Zbigniewa Przybysza, prezesa firmy KRAM, nagrody główne zawodów – zaproszenia na zagraniczny turniej Global Junior Golf.

Czołówkę klasyfikacji stroke play brutto zdominowały dziewczęta. Za Marysią Moczarską, na drugim miejscu, ze stratą 2 uderzeń, uplasowała się Kleopatra Kozakiewicz (219). Trzecią lokatę zajęła liderka po dwóch rundach Nina Pitsch z łącznym wynikiem 221 uderzeń. Taki sam rezultat uzyskał najlepszy wśród chłopców Mateusz Zygadło.

Do Niny Pitsch należy także inne osiągniecie. Reprezentująca Armada Golf Club zawodniczka podczas turnieju aż dwa razy rozegrała najniższą rundę spośród wszystkich uczestników Kram Junior Open. Nina aż dwukrotnie zapisała na swojej scorecardzie wynik 69 uderzeń!

W poszczególnych grupach wiekowych w stroke play brutto najlepiej zagrali: Julia Fijałkowska (265) oraz Miłosz Kupiec (266) w grupie młodzików; Malwina Cegła (230) i Wojciech Grzegorzek (223) w grupie juniorów młodszych; Marysia Moczarska i Mateusz Zygadło w grupie juniorów oraz Gustaw Kawecki (222) i Anna Grzywocz (225) wśród młodzieży.

Nagrodzono także laureatów kategorii stroke play netto. Wśród młodzików (kategoria łączona) najlepsi okazali się Miłosz Kupiec przed Janem Pawluczukiem i Julią Fijałkowską. W gronie juniorek młodszych wygrała Aleksandra Winkowska przed Martyną Staniszewską i Malwiną Cegłą. W grupie juniorów triumfował Wojciech Grzegorzek, drugi był Krzysztof Jamróz, trzeci Piotr Sielicki.

Pozytywne wibracje by Kram Junior Open

Golfowej rywalizacji na polu golfowym towarzyszyły niespodzianki przygotowane na tegoroczną edycję turnieju. Pierwsze z nich czekały już w startpackach, w których uczestnicy znaleźli m.in. szytą specjalnie dla nich turniejową bluzę polskiej marki Tulilas, w słonecznym, letnim kolorze.

Pełne atrakcji były też popołudnia i wieczory w Pałacu Brzeźno. W letnim kinie plenerowym by Ferment po pierwszej rundzie uczestnicy wydarzenia mogli odświeżyć sobie lub zobaczyć po raz pierwszy golfową klasykę kina, czyli film „Nazywał się Bagger Vance”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także wspólne ognisko i nocny konkurs z udziałem ambasadora turnieju Mateusza Gradeckiego. O oprawę muzyczną, taneczne nastroje i letni chillout zadbał natomiast Przemek przygrywający juniorom w specjalnej strefie Player’s Zone.

Nie zabrakło także pysznych lodów od Polish Lody, konsultacji przygotowania motorycznego od specjalisty w tej dziedzinie – Radosława Dutkowiaka oraz specjalnego spotkania z zawodnikiem DP World Tour Mateuszem Gradeckim, który w trakcie finałowego dnia odpowiedział młodym golfistom o tym, jak z sukcesem kształtować swoją zawodniczą ścieżkę. Laureaci turniejowych kategorii otrzymali jeszcze jedną niespodziankę – vouchery na rejs po Odrze od partnera turnieju – CityBoat. Słowem, działo się i to dużo!

Podczas ceremonii rozdania nagród gospodarz turnieju Zbigniew Przybysz, który wraz z żoną Jolantą od samego początku stoją za sukcesem Kram Junior Open, już zapowiedział kolejną edycję rozgrywek.

Juniorzy, szykujcie się na więcej!

Do zobaczenia za rok!