Michał Bargenda zwycięża turniej golfa dla juniorów Kram Junior Open 2021

To nie była łatwa walka, szczególnie na szczycie, gdzie Michał Bargenda ścigał się z Maksymilianem Białym. Trzy dni grania na mistrzowskim polu Toya Golf & CC. Rywalizacja ze 120 innymi zawodnikami, a w dodatku – jak to w golfie – z samym sobą. Przynajmniej pogoda w tym roku pogoda była łaskawsza dla zawodników.

Słońce nie prażyło jak w 2020, dzięki czemu nieco lżejsze były te trzy dni grania.

Decydujące starcie na sportowo

Najlepszych dwóch zawodników turnieju utworzyło samotny peleton, który walczył o wszystko. Michał Bargenda pierwszą i drugą rundę zagrał na PAR +1. Jego rywal Maksymilian Biały pierwszą rundę również zakończył 73 uderzeniami, za to w drugiej wystarczyło mu już tylko 70 uderzeń. To oznaczało 3 uderzenia różnicy na korzyść Białego.

Przed Bargendą czekało więc niełatwe zadanie w rundzie ostatniej. Jak odrobić straty i wygrać?

Decydujące starcie okazało się wspaniale sportowe i przyniosło sporo emocji. Tym razem role się odwróciły. Michał Bargenda potrzebował 70 uderzeń, żeby przejść pole, -2 poniżej PAR. Z kolei Maksymilian Biały rundę zakończył 74 uderzeniami. W klasyfikacji turniejowej pomiędzy zawodnikami było zaledwie jedno uderzenie różnicy i ostatecznie wygrał Bargenda. Trzecie miejsce zajął Franciszek Dudek, który był trzy uderzenia za Białym.

Zawodnicy walczyli o zdobycie punktów do rankingu Polskiego Związku Golfa i do światowego rankingu World Amateur Golf Ranking. Nagrodą główną w turnieju był wyjazd na międzynarodowy turniej Global Junior Golf i tę właśnie nagrodę zdobył Michał Bargenda.

Hole in one wśród najmłodszych

Niezwykle rzadki przypadek miał miejsce na małym polu, na którym grali najmłodsi. 10-letni Jan Pawluczuk trafił tutaj Hole in One, za co został nagrodzony nie tylko owacjami podczas ceremonii zakończenia.

Kram Junior Open ma już pięć lat i z każdym rokiem jest coraz większy. W 2021 szansę na trofeum miały dzieci i młodzież startujące w aż pięciu kategoriach wiekowych. Dzięki temu więcej osób miało szansę na medale i nagrody.

Turniej golfa dla juniorów Kram Junior Open 2021

Uczestnicy turnieju golfa dla juniorów Kram Junior Open 2021

Niektórzy zawodnicy dojrzewali z tym turniejem. Maksym Powszuk, kiedyś najmłodszy na zawodach, teraz grał już w kategorii 11-12 lat. Na pozycji najmłodszych zastąpili go w tym sezonie Julia Fijałkowska i Mikołaj Rak. W sumie w tegorocznym turnieju wzięło udział ok. 120 zawodniczek i zawodników.

Rozwój turnieju jest możliwy dzięki zaangażowaniu właścicieli firmy rodzinnej Kram S.A., Jolanty i Zbigniewa Przybyszów, którzy sponsorują Kram Junior Open.

– Tak naprawdę to wy jesteście autorami tego sukcesu. To, co widzimy, wasze zaangażowanie i poziom gry – chapeau bas – zwrócił się do golfistek i golfistów Zbigniew Przybysz podczas ceremonii rozdania nagród. – Dziękujemy wam i gratulacje.

Dziękujemy również pozostałym sponsorom i partnerom Colian, Audi City Warszawa, Bridgestone, Masters Golf, Galvin Green, Cyfrus, Grupa Glasso, Clever Frame, Krasnolód, Hortex, Huber, Golf&Roll.

Poznajmy wyniki wszystkich zwycięzców.

Najlepszy wynik dnia z trzech rund turnieju

• W kategorii dziewcząt z wynikiem 74 uderzeń zwyciężyła Martyna Muchajer
  • W kategorii chłopców  69 uderzeń uzyskał Szymon Chamera

W nagrodę otrzmali zestawy odzieży marki Galvin Green, które ufundowała firmę Kram S.A.

Kategorie główne

Stroke Play netto na 54 dołkach (klasyfikacja rozłączna):

Dziecko: do 10 lat (kategoria połączona – dziewczynki i chłopcy)

• Miejsce trzecie  z wynikiem 167 uderzeń zdobywa Romeo Sawicki Gramberg
  • Miejsce drugie z wynikiem 161 uderzeń zdobywa Julia Fijałkowska
  • Miejsce pierwsze z wynikiem 129 uderzeń zdobywa Olivia Powszuk

Młodzik: 11-12 lat (kategoria rozłączna)

• Miejsce trzecie wśród dziewcząt – nie ma, bo jest za mało dziewczynek
  • Miejsce trzecie wśród chłopców z wynikiem 211 uderzeń zajął Filip Wyborny
  • Miejsce drugie wśród dziewcząt z wynikiem 210 uderzeń zajęła Sophie Mackelvie
  • Miejsce drugie wśród chłopców z wynikiem 210 uderzeń zajął Robin Stelmasiak
  • Miejsce pierwsze wśród dziewcząt  z wynikiem 206 uderzeń zajęła Olivia Stachurska
  • Miejsce pierwsze wśród chłopców z wynikiem 208 uderzeń zajął Kai van der Toolen

Junior młodszy: 13-15 lat (kategoria rozłączna)